SON DAKİKA
PEYGAMBERİMİZİ ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

PEYGAMBERİMİZİ ANMA PROGRAMI DÜZENLENDİ

18 Nisan 2018 - Çarşamba 13:54
Viranşehir Belediyesi tarafından organize edilen "En Sevgi Hz Muhammed'i Anma" temalı sohbet ve ilahi dinletisi düzenlendi.

                Viranşehir Belediyesi tarafından organize edilen "En Sevgi Hz Muhammed'i Anma" temalı sohbet ve ilahi dinletisi düzenlendi. Viranşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, Belediye Başkan Yardımcıları Halaf Kete, Mahmut Şık, Arslan Çiftçi, İlçe Müftüsü Kamil Oktay, STK Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

                Kuranı Kerim tilaveti ile başlayan program İlahi Sanatçısı Recep Arslan'ın seslendirdiği birbirinden güzel ilahiler ile devam etti.

               Kutlu doğum etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen programa konuşmacı olarak katılan İlahiyatçı Yazar Prof. Dr. Mustafa Karataş, güzel ahlakın en güzel timsali olan Peygamber Efendimizi konu alan konuşmasını vatandaşlar ilgiyle dinledi. Programda, Hz. Peygamberin hayatından hadisler ve rivayetler aktaran Prof. Dr. Karataş, gerçek anlamda Müslümanlığın nasıl olması gerektiği konusunda aydınlatıcı bilgileri dinleyicilerle paylaştı.

               Prof. Dr. Karataş söyleşisi yapılan duanın ardından seyircilerden gelen soruların cevaplanması ile son buldu. Programın sonunda Kaymakam Çimşit, Prof. Dr. Mustafa Karataş'a ve Sanatçı Recep Arslan'a teşekkür etti. Günün anlam ve önemine binaen Prof. Dr. Karataş'a gül sepeti hediye etti.  

 

 

Bu Kategorideki Diğer Haberler