Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ana sayfaya Dön // Yaşam
Hayatlarında Hiç Tv Seyretmemişler
05 Şubat 2011 Cumartesi Saat 14:07
Hayatlarında hiç televizyon seyretmediler ve hayatlarından çok memnunlar. sadece gündemi radyodan takip ediyorlar.

 Viranşehir'e 30 kilometre mesafedeki TİGEM arazisinde yaşayan bulunan göçerlerden 75 yaşında 20 çocuk, 90 torunu olan Boğa çifti hayatında hiç televizyon izlemediklerini gündemi sadece radyodan takip ettiklerini söylediler.

Viranşehir merkeze yaklaşık 30 kilometre uzaklıkta bulunan ayaklı köyü kırsalında TİGEM arazisinde derme çatma evlerde geçimini sağlayan göçerlerden 75 yaşındaki Halil Boğa ve Eşi Emine Boğa hayatlarında hiç televizyon izlemediklerini iddia ettiler. 75 yaşındaki 20 çocuk, 90 torun babası Halil Boğa çifti yaşadıkları derme çatma toprak evde yaşam mücadelesi veriyor. Göçer oldukları için yerleşim alanları harita üzerinde olmaması, haliyle elektrik, su gibi hizmetlerden yoksun yaşıyorlar. Boğa çifti 75 yıldır televizyon izlemediklerini belirterek bugüne kadar ülkede yaşananları, gündemi pil ile çalışan antenli radyodan takip ediyorlar. Başbakana seslenen Halil Boğa köylerine elektrik gelmesini talep etti. Okul okumadığı için Türkçe konuşamayan Boğa başbakana Kürtçe seslendi Boğa, "yaşadığım köyde elektrik olmadığı için hiç televizyon izlemedim, Işık yüzü görmedim müzik, haber gibi etkinlikleri radyodan takip ediyorum. Biz izlemedik bari çocuklarımız, torunlarımız cahil kalmasın. Buradan sizin aracılığınızla başbakandan yardım istiyorum" dedi.

Yaklaşık bin nüfusu olan göçerler her Türkiye vatandaşının yararlandığı hizmetlerden faydalanmak istediklerini söylediler.

 

Bu yazı toplam 2694 defa okundu.
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
Şu An Sitede
17 Kişi Online
SİTE ANKET
Bu gün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirsiniz?
AK PARTİ
CHP
DP
HDP
MHP
SP
Bağımsız (HÜDAPAR)
Bağımsız (Fatih Bucak)
Bağımsız (Mustafa Göktaş)
DÜNÜN MANŞETLERi
SEFERLER  + Ekle 
ETKiNLiKLER  + Ekle 
ARŞİVDE ARA