SON DAKİKA
Kuran ve Nebati Ailesinin Acı Günü

Kuran ve Nebati Ailesinin Acı Günü

03 Haziran 2018 - Pazar 00:23
Viranşehir eşrafından İstanbul milletvekili Dr. Nureddin Nebati'nin annesi ve Av. Mustafa Kuran'ın muhterem annesi İstanbul'da vefat etti.

Ak Parti İstanbul Milletvekili ve 4.Olağanüstü toplantıda partinin genel başkan yardımcısı seçilen Dr. Nurettin Nebati, Av. Nezir Nebati ve Fethi Nebati'nin anneleri, Tüm Hukukçular Genel Başkanı Av. Mustafa Kuran'ın ablası, Viranşehir'in sevilen simalarından merhum iş adamı-çiftçi merhum Süleyman Nebati'nin muhterem eşi,  23. Dönem Ak Parti Mardin Milletvekili Cüneyt Yüksel'in teyzesi Hacı Emine Nebati 90 yaşında İstanbul'da ebediyete göç etti.

Ataköy 5. Kısım Camisi'nde Emine Nebati için düzenlenen cenaze törenine, yakınları ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, bazı milletvekilleri ve belediye başkanları ile vatandaşlar katıldı.

Emine Nebati'nin cenazesi, öğle vakti kılınan namazın ardından Zuhuratbaba Mezarlığı'na defnedildi.

Viranşehir'de Hacı Emine Nebati ve Süleyman Nebati adına cami, kuran kursu, yurt gibi bir çok hayrat bulunduğuna dikat çeken Milat gazetesi yazarı Eyyüp Azlal, bu hayratlar  bir vakıf marifetiyle  kurulmuş ve yaşatılmaktadır. Bu eserlerin diğer hayırsever hemşerilerimize de örnek olmasını dilerim. Ve bu eserler hatta daha da önemlisi yaşıyormuşcasına amel defterine ebedî hayatı için sevapların yazılmaya devam edildiğinin bir gösergesidir. Merhumeye Allah'tan rahmet diliyorum, geride kalanlara sabr-ı cemil niyaz ediyorum, dedi.

Merhume Hacı Emine Nebat'inin vefatından derin bir üzüntü duyan kardeşi Av. Mustafa Kuran da duygularını şu sözlerle ifade etti  ‘"Ailemizin büyüğü, gözbebeği ablam Emine ‘Her nefis ölümü tadacaktır’ hükmüne tabi olmak üzere bugün rahmete kavuşmuştur. 90. yaşının makamının cennet olmasını diliyorum. Aramızdan ayrılığı beni ve ailemizi çok üzmüştür. Kendi gibi kalbi de cömert, iyiliklerle dolu olan ve daima hayra hizmet eden ablamı Yüce Rabbim ebediyete gittiği yolda yolunu nurlarla aydınlatsın inşallah. Hazreti Peygamber Muhammed Mustafa’ya komşu eylesin. Üzüntümüz çok derindir. Hepimizin başı sağ olsun.’’ dedi.

İstanbul Milletvekili Dr. Nurettin Nebati de sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada "Annemin vefatı nedeniyle  cenazeye ve taziye evimize bizzat gelerek ya da telefon ve mesajla ulaşan tüm dostlara teşekkür ederim. Rabbim bizleri tüm geçmişlerimizle cennetinde buluştursun inşallah." dedi.

Viranşehir Haber Portalı olarak şehrimizin eşrafından Kuran ve Nebati ailelerinin  bu acı gününde acılarına ortak olmak üzere bütün sevenlerine ve yakınlarına Allah’tan sabır, merhumeye de Allah’tan rahmet diliyoruz. Mekanı cennet olsun, yolu nurlarla dolsun inşallah 

Viranşehir Haber Portalı 

 

 

 

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu Kategorideki Diğer Haberler