SON DAKİKA
GİRNE İLKOKULUNDA OTİZM FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

GİRNE İLKOKULUNDA OTİZM FARKINDALIK ETKİNLİĞİ

05 Nisan 2018 - Perşembe 10:01
İlçemiz Girne İlkokulunda Dünya otizm farkındalık gününde bir etkinlik düzenlendi.

        2 Nisan tüm Dünyada otizm konusunda farkındalık oluşturmak otizmden kaynaklanan sorunlara çözümler yaratmak amacıyla 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya otizm farkındalık günü olarak ilan edildi. Her yıl otizm farkındalık ayı olan Nisan ayı boyunca dünya otizm farkındalık etkinlikleri yapılmaktadır.

        Her Yıl 2 Nisan´da otizme dikkat çekmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenirken, bu etkinlikler çerçevesinde ilçemiz Girne ilkokulunda bir etkinlik gerçekleştirildi. Yapılan etkinliğe İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, Şube Müdürü Ekrem İştin, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencileri katıldı.

        Girne İlkokulu Özel Eğitim Sınıfı Öğretmeni Çiğdem Kartal gelen konuklara sahnede izlettirdiği sunum ve görsellerle otizmin ne olduğunu ve otizmli çocukların eğitilerek neler yapabileceğini açıkladı. Sonrasında otizm sembolü olan beyaz zemine renkli el izi bırakma için konukları eyleme davet etti.  Toplu halde beyaz zemine renkli el izi bırakıldı.

        Otizmin bir engel olmadığını ifade eden  İlçe Kaymakamı Ömer Çimşit vermiş olduğu otizm farkındalık mesajında Otistik çocukların bağımsız yaşayabilmeleri, davranış problemlerinin azaltılarak gereksinimleri olan becerileri kazanabilmeleri doğru yöntemlere dayanan eğitimle sağlanabileceğini kaydetti.

       İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş böyle bir etkinlik düzenledikleri için okul müdürü Bilal Güney’e teşekkür etti. Tüm kurumların sosyal sorumluluk bilinci ile hareket ederek bu ve buna benzer etkinlikleri icra etmeleri gerektiğini belirtti.

 

03-04-201803-04-201803-04-201803-04-201803-04-201803-04-201803-04-2018

 

Bu Kategorideki Diğer Haberler