SON DAKİKA
ÇANAKKALE KONULU YARIŞMALARDA V.ŞEHİR FARKI

ÇANAKKALE KONULU YARIŞMALARDA V.ŞEHİR FARKI

21 Mart 2018 - Çarşamba 14:33
Çanakkale ruhunu yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak adına Şanlıurfa Geneli “Çanakkale’yi Ne Kadar Biliyoruz” konulu Tiyatro, Şiir Okuma ve Yazma, Kompozisyon ve Resim yarışmaları düzenlendi.

 Çanakkale ruhunu yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak adına Şanlıurfa Geneli “Çanakkale’yi Ne Kadar Biliyoruz” konulu Tiyatro, Şiir Okuma ve Yazma, Kompozisyon ve Resim yarışmaları düzenlendi. Düzenlenen Yarışmalarda Viranşehir çeşitli kategorilerde İl düzeyinde en çok derece elde eden ilçe oldu.

İl Geneli yapılan “Çanakkale’yi Ne Kadar Tanıyoruz” konulu yarışmalarda Tiyatro ve Şiir Okuma dallarında Viranşehir Ortaokul ve Lise Kategorilerinde İl birincisi olurken Şiir Yazma Yarışmalarında da Ortaokul ve lise Kategorilerinde İl İkincisi olarak büyük bir başarıya imza attı. 

Düzenlene tiyatro yarışmasında Viranşehir Kız Anadolu Lisesi sergilediği “Memleket Sevdalısı” adlı tiyatro gösterisi ile İl birincisi oldu. Şiir Yazma kategorisinde Şairnabi Ortaokulumuzdan Celal Ayata Ortaokullar arasında birinci olurken, Liseler arasında ise Berivan Özgezer İl Birincisi Oldu. Şiir Okuma yarışmasında ortaokullar arasında Gömüllü İmam Hatip Ortaokulumuz, liseler arasında ise Viranşehir Kız Anadolu Lisesi İl ikincisi olarak ilçemizin gurur kaynağı oldu. 

                 Çanakkale yarışmalarına katılarak derece elde eden öğrencilerimizi tebrik eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sinan Ateş “ Çanakkale ecdadımızın bizlere armağan ettiği ve bizim de gurur kaynağımız olan kocaman bir destanın adıdır. Çanakkele’yi düşmana karşı muhafaza ederek bu günlere gelmemizi sağlayan tüm Çanakkale Şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyorum. Onların kahramanlıklarını gelecek nesillere aktarmak bizlerin temel vazifemizdir. Bu anlamda bü tür yarışmaların düzenlenmesi öğrencilerimizin Çanakkale Destanını unutmamaları adına çok önemli bir etkinliktir. Çanakkale ruhunu canlandırarak Tiyatroda İl Birincisi olan, Şiir Okuma ve Yazma Yarışmalarında Ortaokul ve Lise kategorilerinde  İl birincisi ve İl İkincisi olan öğrencilerimizi ve çalışmalarında katkıları olan Öğretmen ve İdarecilerimizi tebrik ediyorum ” Dedi.

 

ŞİİR  OKUMA YARIŞMASI

AD – SOYAD

OKUL

DERECE

KATAGORİ

Fatma Sercan

Gömüllü Ortaokulu

İl İkincisi

Ortaokullar arası

Fatma Umar

Viranşehir Kız Anadolu Lisesi

İl İkincisi

Liseler Arası

ŞİİR YAZMA YARIŞMASI

Celal Ayata

Şair Nabi Ortaokulu

İl Birincisi

Ortaokullar arası

Berivan Özgezer

Viranşehir Kız Anadolu Lisesi

İl Birincisi

Liseler Arası

TİYATRO SAHNELEME

“Memleket Sevdalısı” adlı  oyun

Viranşehir Kız Anadolu Lisesi

İl Birincisi

Tiyatro

 

 

Bu Kategorideki Diğer Haberler