SON DAKİKA
ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ KUTLANDI

ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİ KUTLANDI

19 Mart 2018 - Pazartesi 15:22
18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıldönümü, Viranşehir Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce hazırlanan program çerçevesinde gerçekleştirilen törenlerle kutlandı.
18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıldönümü, Viranşehir Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce hazırlanan program çerçevesinde gerçekleştirilen törenlerle kutlandı.   Atatürk Anıtına Çelenk Sunuldu   18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. Yıldönümü Kutlama Programı kapsamında ilk tören, Viranşehir Kaymakamlığı Bahçesinde bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunulması ile başlandı. Viranşehir Kaymakamlığı Tören alanında Atatürk Anıta çelenk sunma törenine, Kaymakam Ömer Çimşit, Şanlıurfa Milletvekili Sayın Mehmet Akyürek, Garnizon Komutanı Piyade Yarbay Fatih Cesur, Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren, Belediye Başkan Yardımcıları Halaf Kete, Mahmut Şık, Arslan Çiftçi ile kurum amir ve müdürleri STK Başkanları Siyasi Parti Başkanları, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.     Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Belediyesi adına Kaymakam Ömer Çimşit, İlçe Garnizon Komutanlığı adına Piyade Yarbay Fatih Cesur Atatürk Anıtına çelenk sundu. Çelenk sunumunun ardından İlçe Kaymakamlığındaki tören son buldu.   18 Mart Belediye Kültür Merkezinde Çeşitli Törenlerle Kutlandı     18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin 103. Yıldönümü Anma Törenlerine, Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla devam edildi.
  Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Viranşehir Şehit Aileleri Derneği Başkan Yardımcısı Fettah Güngör açılış konuşmasını yaptı. 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yıldönümü vesilesiyle bir araya geldiklerini vurgulayan Güngör, şehit ailelerinin milli ve manevi değerle bağlı vatan aşkı ile dolu olduklarını kaydetti. Şehit ailelerin sahip olduğu milli şuurun gençlere ve çocuklara kazandırılması noktasında eğitimcilere, anne ve babalara çok büyük görevler düştüğünün altını çizen Güngör, dernek olarak konu ile ilgili çalışma yürüttüklerini söyledi. Anma programı öğrencilerin seslendirdiği şiir ve kompizisyonlar ile oratoryo ve tiyatro gösterileri ile devam etti.  İl genelinde şiir, resim, tiyatro ve kompozisyon dallarında dereye giren öğrencilere ödüllerini Kaymakam
Ömer Çimşit, Garnizon Komutanı Fatih Cesur ve Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren verdi. Ödül dağıtımının ardından bir konuşma yapan Kaymakam Ömer Çimşit Çanakkale konulu tiyatro yarışmasında il birincisi olan Kız Anadolu Lisesi öğrencilerini tebrik etti.

Başarılarılı sonuçların çok emek ve fedakârlık yapılarak kazanıldığını ifade eden Kaymakam Ömer Çimşit, fedakarlığın en büyük ve en yücesinin şehit ve gaziler tarafından yapıldığını söyledi.
  Anma Programının sonunda Viranşehir Şehit Aileleri Derneği Başkanı Fethi Ekinci Kaymakam Ömer Çimşit ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş’e teşekkür plaketi takdim etti.   Viranşehir Belediye Kültür Merkezindeki programın ardından şehit ve gaziler onuruna yemek verildi.
Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu Kategorideki Diğer Haberler