SON DAKİKA
 Nebati Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı

Nebati Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı

08 Eylül 2018 - Cumartesi 11:33
Hemşerimiz Dr. Nureddin Nebati, Hazine ve Maliye Bakanı olarak atandı. Viranşehir Haber Portalı olarak kendisine bu görevinde başarılar dileriz

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanlığı atama kararnamesine göre, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılıklarına Dr. Nureddin Nebati ve Osman Dinçbaş atandı.

Dr. Nureddin Nebati'nin Viranşehirli olması nedeniyle ilçede büyük sevinçle karşılandı. 

Nureddin Nebati, 1964 yılında Şanlıurfa Viranşehir'de dünyaya geldi. Babasının ismi Süleyman, annesinin ismi Emine'dir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında tamamladı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora ünvanını aldı.

Nureddin Nebati, tekstil işiyle uğraştı. Akaryakıt istasyonu işletmeciliği yaptı. MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde yer aldı. Halen MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesidir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Ensar,Tügva,Önder,Utesav Üyeliğini sürdürmektedir.

AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçildi. MYK Üyesi olarak 2014-2015 yılları AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. 24. Dönemde İstanbul, 25. Dönemde Şanlıurfa Milletvekili seçildi. Orta derecede İngilizce, az düzeyde Arapça bilen Nureddin Nebati, evli ve dört çocuk babasıdır.

 

Dr. Nureddin Nebati'nin Hazine ve bakan yardımcısı olması nedeniyle Viranşehirlilerin tebrik mesajı şöyle.

Av. Mustafa Kuran/Tüm Hukukçular Birliği Başkanı

Maliye ve hazine Bakan yardımcısı olan sevgili yeğenim Nurettin Nebati'yi en kalbi duygularla tebrik ediyorum kutluyorum Urfa'ya ya ve tüm Türkiye'ye gençliğinden biri samimi çalışan Tertemiz mazisiyle bu günlere gelen Nurettin nebati layık olduğu yere gelmiştir hele Sayın Bakan genç bakan Sayın al bayrakla beraber olması Türkiye için büyük bir şanstır İkisi de genç imanlı akıllı birikimli ve her şeyden evvel halk ve hak için çalışan iki insanın Birliği bu memlekette maddi ve manevi Yükseliş Arzu ettirilecektir Çünkü Allah'ın iyi niyetle okunur ve rüşvetle pislik likle gayrimeşru işler ile hiçbir alakaları olmayan bu iki genç akıllı insan elbette herkesin sevgisini kazanarak memlekete hizmet edeceklerdir yeğenim Nurettin Nebat ye uzun Ömür ve iz bırakan hizmetler içinde Yamaçlı yaşaması kalbi Dualarım arasındadır Tebrikler iftihar ediyorum senin de benim aziz Emine ablamın çocuğu ve güzel yeğenim Selamlar Yine Tebrikler...

Bu Kategorideki Diğer Haberler