SON DAKİKA
” 6000 GENCİ SPORLA BULUŞTURUYORUZ”

” 6000 GENCİ SPORLA BULUŞTURUYORUZ”

17 Ağustos 2017 - Perşembe 22:23
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Şeyhanlılar Federasyonu tarafından 15 Temmuz Şehitleri anısına düzenlenen futbol turnuvasının final müsabakasına katıldı.

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci , 15 Temmuz şehitleri anısına düzenlenen futbol turnuvasının final müsabakasına katıldı. Şeyhanlılar Federasyonu tarafından organize edilen ve 40 takımın katılım gösterdiği turnuva eleme usulüne göre yapıldı. Birbirinden çekişmeli müsabakalara sahne olan futbol turnuvası final müsabakasıyla sona erdi. Özel bir halı sahada düzenlenen final müsabakasına Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci,  Belediye Meclis Üyesi Bilal Tekatlı, Ak Parti Eyyübiye İlçe Başkan Yardımcısı Ali Malkoç, Saadet Partisi Şoförler Odası Başkanı Osman Karageçili, Saadet Partisi Eyyübiye İlçe Başkanı  Hüseyin Dolap ile turnuvaya katılım gösteren takımların sporcuları ile vatandaşlar katıldı.

“SPOR; BARIŞ, KARDEŞLİK, DOSTLUK DEMEKTİR”

Turnuvanın final töreninde konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, toplumsal olaylarla ilgili bu tarz turnuvaların düzenlenmesinin önemine değindi. Başkan Ekinci,”15 Temmuz Şehitleri anma adına yapılan bu turnuva çok anlamlı bir turnuvadır. Toplumsal olaylarla ilgili kamu kurum ve kuruluşlar bu tarz turnuvaları düzenler ve bunlara öncülük eder. Bunun bir sivil toplum kuruluşu hem de aşiretlerle ilgili bir kuruluşun yapması daha da anlamlıdır. Bundan dolayı ben federasyon başkanımızı ve yönetim kurulunu tebrik ediyorum. Katılan 40 takımımız da şehitlerimizi bir anlamda anmış oluyorlar. Tabi spor; barış, kardeşlik, dostluk ve toplumsal olaylar ile ilgilide hafızalara kazınacak şekilde faaliyetler yapmak demektir.  Bu etkinlikten çok etkilendiğimi ifade etmek istiyorum. “dedi

“20 SPOR SALONUNDA 6000 GENCİ SPORLA BULUŞTURUYORUZ.”

Eyyübiye Belediyesi olarak ta sporu araç olarak kıldıklarını belirten Başkan Ekinci,” Genç bir nüfusa sahip bir ilçe ve il olarak gençlerin kaliteli vakit geçirebilecekleri en uygun araç spordur. Bugün de burada 40 takımın bir araya gelmesi ve 40 günü aşkın bir turnuva düzenlenmesi bir disiplini gerektirir, bir azmi gerektirir, fedakarlığı gerektirir. Bu anlamda bu turnuvada emeği geçen herkesi tebrik etmek gerekiyor. Hocalarımız ve hakemlerimizi de tebrik ediyoruz. Gelecek gençlerin diyoruz, ama bunu söylemlerde bırakmamamız lazım. Bunu uygulamaya koymak lazım. Eyyübiye Belediyesi olarak şuanda 20 spor salonunda 6000 gencimiz salon sporları ile uğraşıyor. . Bu gençlerimiz bu salonlarda sporu, kültürü, sanatı araç kılarak bu vatana, bu millete aidiyet duyguları yüksek birer nesil olarak yetişiyor.  Bizler sporu, sanatı, kültürü araç kıldığımız ölçüde daha mutlu birer birey ve toplumlar olma yolunda mesafe kat etmiş oluruz. Ortak noktalarımızın çok olduğunun bilince olarak geleceğe daha sağlam adımlar ile ilerleriz. Ben bir kez daha turnuvada emeği geçen Federasyon Başkanımızı, Yönetim Kurulumuzu ve katılan takımlarımızı tebrik etmek istiyorum. 1. olmak önemli ama katılmakta çok önemli.  Bizler katılan tüm takımlarımızı birinci olarak görüyoruz. “ şeklinde konuştu.

Yorumunuz
İsminiz:


Yorumunuz:
Okuyucu Yorumları
Bu Kategorideki Diğer Haberler